1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Wchodzimy już w bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia. Dziękujemy Paniom, które w sobotę gruntownie posprzątały kościół na święta. W poniedziałek od 8 rano prosimy mężczyzn o pomoc w przygotowaniu szopki zarówno w kościele jak i na zewnątrz.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na ostatnie Roraty. Od poniedziałku do środy Roraty jak zwykle o godzinie 17.00.We wtorek zakończenie Rorat dla dzieci. Natomiast w wigilię Roraty o godzinie 7.00 rano.
  3. Ze względu na limit liczby osób, które mogą uczestniczyć jednocześnie w nabożeństwach w tym roku postanowiliśmy odprawić dwie Pasterki. Pierwsza z nich będzie o godzinie 22.00. Na tę Mszę zapraszamy zwłaszcza osoby starsze, rodziców z dziećmi i tych wszystkich, dla których godzina 24.00 wydaje się zbyt późna. Dla pozostałych osób druga Pasterka tradycyjnie o północy. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to bezpieczniej przeżyć świąteczną liturgię. Osoby, które uczestniczyły w Pasterce nie mają obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, jeśli jednak zdecydują się na uczestnictwo mogą po raz drugi przystąpić do Komunii świętej. A w oba dni świąt porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
  4. Ze względu na zasady bezpieczeństwa nie będzie w tym roku kolędy w tradycyjnej formie. Zostaje ona odłożona na bezpieczniejszy czas. Możemy natomiast odwiedzić domy osób, które wyraźnie sobie tego zażyczą. Do dnia 6 stycznia można w zakrystii lub kancelarii zgłaszać chęć przyjęcia takich odwiedzin duszpasterskich. Przy zgłoszeniu podajemy nazwisko, adres i numer telefonu. Po 6 stycznia skontaktujemy się z każdą z rodzin i ustalimy termin odwiedzin. Zgłoszenia można również dokonać telefonicznie lub SMS-em na numer telefonu księdza dyżurującego: 577 343 055. Numer ten znajduje się również na naszej stronie internetowej. Porządek odwiedzin będzie zależał od liczby chętnych.
  5. Polecamy modlitwie wspólnoty osobę księdza Szymona, który przeszedł operację usunięcia wyrostka robaczkowego i znajduje się w szpitalu.