1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończymy okres Bożego Narodzenia, wchodzimy w Okres Zwykły. Tradycyjnie do 2 lutego będziemy śpiewać w czasie liturgii kolędy.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich na musical bożonarodzeniowy „Noel” w wykonaniu naszej parafialnej scholi Joachim Band.
  3. Przypominamy, że kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu jest otwarta codziennie od porannej do wieczornej Mszy świętej, czyli od 7.30 do 17.00. W czasie kolędowym w kaplicy możemy się też zaopatrzyć w wodę święconą.
  4. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu przyjęły wizytę kolędową. Przypominamy, że cały program kolędy jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z nim.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” jest dodatek poświęcony postaci zmarłego papieża Benedykta XVI. Polecamy też gazetkę parafialną „Głos Joachima”.
  6. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym organizują w Sosnowcu kolejny kurs Alpha. Jest to okazja do pogłębienia swojej wiary i spotkania z ludźmi, którzy chcą się tą wiarą dzielić. Ulotki z zaproszeniem na kurs znajdziemy przy stojaku z prasą (obecnie stojącym w prawej, bocznej nawie kościoła) oraz w naszej kwiaciarni-kawiarence. Udział w kursie jest bezpłatny. Początek kursu 1 lutego, liczba miejsc jest ograniczona pojemnością lokalu.