1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy świętej odmawiamy Litanię do Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Szczegółowe informacje co do jego przeżywania w czasie epidemii podamy w przyszłą niedzielę.
  2. Mimo limitu osób mogących uczestniczyć jednocześnie w liturgii w naszym kościele, który wynosi 80, zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej w takim zakresie, jak jest to możliwe. Wszystkie Msze święte i nabożeństwa odbywają się normalnie. W poniedziałek 16.00 spotyka się w kościele grupa modlitewna. W czwartek zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu od zakończenia wieczornej Mszy świętej do godziny 21.00. Będzie to ostatni czwartek w tym roku, kiedy będzie taka możliwość. Później adoracje zostaną zawieszone ze względu na niską temperaturę w kościele. Powrócimy do nich, kiedy znów zrobi się cieplej. W piątki ma swoje spotkania modlitewne wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Początek o godzinie 19.00. Próby dla scholi i nowych kandydatów na ministrantów odbywają się w kościele w niedzielę na pół godziny przed Mszą dla dzieci, czyli o 11.30.
  3. Osoby, które ze względu na epidemię, stan zdrowia lub wiek nie mogą wychodzić z domu zapraszamy do udziału we Mszach świętych z naszego kościoła za pośrednictwem internetu. Wystarczy wejść na stronę naszej parafii i kliknąć zakładkę z transmisjami. Prosimy osoby potrafiące posługiwać się komputerem o pomoc w tym zakresie zwłaszcza seniorom.
  4. W związku z przeżywanym tydzień temu Światowym Dniem Ubogich postanowiliśmy włączyć się z konkretną pomocą materialną w dzieło Szlachetnej Paczki. Będziemy wspierać ubogą rodzinę z Zagórza: matkę z dwójką kilkuletnich dzieci. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dzieło. Potrzeb jest dużo: od ręczników czy odzieży, przez artykuły spożywcze i szkolne po lodówkę i laptop potrzebny do nauki zdalnej dla dwójki dzieci. Jeśli ktoś chciałby ufundować jakąś konkretną rzecz to zapraszamy do ks. Szymona, który dysponuje kompletną listą potrzebnych rzeczy i wybrać coś dla siebie. Jeśli natomiast ktoś woli dorzucić się finansowo to w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Już dziś dziękujemy za wasze otwarte serca.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatki. W tym roku, ze względu na epidemię, panowie kościelny i organista nie będą roznosić opłatków po domach.