1. W Polsce nadal obowiązują ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. W zgromadzeniach liturgicznych może uczestniczyć maksymalnie pięcioro wiernych. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do tych zasad. Pierwszeństwo w uczestniczeniu we Mszy świętej dajmy osobom, które danego dnia zamówiły intencję.
  2. Wszystko wskazuje na to, że ograniczenia te będą obowiązywały również w czasie Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy. To dla nas trudne doświadczenie ale musimy się z nim zmierzyć. Jako duszpasterze staramy się wyjść naprzeciw tej sytuacji.
  3. Rekolekcje parafialne, które miały się rozpocząć dzisiejszej niedzieli możemy przeżyć online, jeśli tylko mamy dostęp do internetu. Link do pierwszej konferencji znajdziemy na stronie internetowej oraz na Facebooku naszej parafii. Kolejne będą się ukazywać od poniedziałku do środy. Zachęcamy osoby młodsze, które korzystają z internetu do pomocy seniorom w uczestnictwie w wirtualnych rekolekcjach.
  4. Chcemy również umożliwić naszym Parafianom jak najlepsze przeżycie okresu Wielkiego Postu i samych świąt. W najbliższą sobotę chcemy dać możliwość skorzystania z sakramentu pokuty wszystkim, którzy tego pragną z zachowaniem obowiązujących zasad. Spowiadać będzie się można w godzinach od 9.00 do 18.00 w dawnej kaplicy przedpogrzebowej, tj. w budynku po lewej stronie od wejścia do kościoła. Do kaplicy będziemy wchodzić pojedynczo. Prosimy również o niegromadzenie się w grupach na zewnątrz budynku. Jeśli chętnych do spowiedzi będzie więcej umożliwimy skorzystanie z niej także w kolejne dni Wielkiego Tygodnia, o czym poinformujemy na stronie internetowej oraz na Facebooku naszej parafii.
  5. W dzień Wielkiej Nocy będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej w grupach pięcioosobowych pomiędzy Mszami w godzinach od 8.00 do 18.00.
  6. Triduum paschalne będziemy przeżywać najprawdopodobniej w domach przed telewizorami i komputerami. O możliwości włączenia się w Triduum w naszej parafii poinformujemy przyszłym tygodniu. Prosimy o śledzenie wiadomości w mediach społecznościowych, gdyż obowiązujące w Polsce zasady mogą ulec zmianie.
  7. Od 1 kwietnia Msza święta popołudniowa będzie o godzinie 18.00, a kancelaria od 16.00 do 17.30. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie zamknięta ze względu na konieczny w niej remont. Sprawy pilne prosimy zgłaszać telefonicznie.
  8. Osoby, które zamówiły intencje Mszy na godzinę 9.00 na czas rekolekcji zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy o ustalonej wcześniej porze.

Na ten trudny czas błogosławimy wszystkim Parafianom i pozostajemy z Nimi w duchowej i internetowej łączności.