1. W przyszłą niedzielę nasza wspólnota będzie przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej, pierwszej patronki parafii i patronki naszego dekanatu. Sumę odpustową o godzinie 12:00 odprawi ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Będzie to równocześnie dokończenie wizytacji kanonicznej parafii. Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian, a szczególnie ruchy i wspólnoty. Prosimy o czynny udział w liturgii grupy formacyjne, a także panów do niesienia baldachimu w czasie procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  2. W przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 oprawę Mszy świętej będzie miała wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Po Mszy zapraszamy chętnych do pozostania w kościele na spotkanie uwielbienia.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Przeprowadzimy też zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Fundacja zajmuje się wspieraniem zdolnych uczniów z mało zamożnych rodzin by umożliwić im w jak największym stopniu dostęp do edukacji.
  4. Mamy już do dyspozycji parafialny kalendarz na przyszły rok. Jest on dostępny w dwóch formatach. Cena mniejszego to to 25 zł, a większego 30 zł. Dochód ze sprzedaży (około 5 zł za sztukę) jest przeznaczony na wsparcie bieżącej działalności parafii. Możemy go nabyć w zakrystii lub w kwiaciarni obok kościoła.
  5. Trwają kolejne prace remontowe. Ostatnio zostały wymienione rynny  kaplicy na cmentarzu. Na budynku gospodarczym obok wikariatu, tzw. betoniarni, wymieniany jest dach, który mocno przeciekał od kilku lat. Natomiast na plebanii trwa dokończenie modernizacji ogrzewania, by wersja gazowa, która pojawiła się w miejsce drogiej węglowej, mogła być bardziej ekonomiczna. Wszystkie te prace są możliwe dzięki ofiarności naszych Parafian, za którą składamy serdeczne podziękowania. O dalszych planach będziemy informować na bieżąco.
  6. W przyszłą sobotę wypada Dzień Edukacji Narodowej. Już dziś składamy najlepsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty.
  7. Na stronie internetowej naszej diecezji znajdziemy komunikat Kurii Diecezjalnej, dotyczący efektów pracy komisji wyjaśniającej wydarzenia, do których doszło na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Warto się z nimi zapoznać i porównać z niektórymi doniesieniami medialnymi. Serdecznie zachęcamy do lektury.
  8. Przypominamy o możliwości składania zarówno rocznych, jak i oktawalnych wypominków. Prosimy o nie zostawianie tego „na ostatnią chwilę” i konsultowanie ich treści z księdzem czy to w kancelarii czy w zakrystii, tak by uniknąć pomyłek przy wyczytywaniu. Kartki na wypominki są dostępne na stojaku z prasą katolicką.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą obecność i udział w liturgii, wszystkim życzymy dobrej niedzieli i przypominamy o nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane codziennie o 17.30.