1. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych w kościele jak w niedziele (wieczorem o 17.00!), natomiast Msze święte w kaplicy na cmentarzu będą o godzinie 9.00 i 12.00. Przypominamy, że tego dnia udział we Mszy świętej jest dla katolika obowiązkowy, a jego zaniedbanie jest grzechem ciężkim. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest odpustem zupełnym, a w pozostałe dni roku jest odpustem cząstkowym. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.
  2. Od wtorku, w związku ze zmianą czasu Msze święte wieczorne będziemy odprawiać o godzinie 17.00. Kancelaria w listopadzie będzie czynna do południa od 9.00 do 10.00, a po południu po zakończeniu Mszy wieczornej, czyli od 18.00 do 19.00. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę.
  3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte w kościele o godzinie 7.00 i 17.00. W kaplicy na cmentarzu Msza święta o godzinie 12.00 a po niej procesja różańcowa z modlitwą za zmarłych.
  4. We wtorek na cmentarzu będziemy przyjmować na wypominki do godziny 13.00. Będzie także można złożyć ofiarę na utrzymanie naszego seminarium.
  5. W poniedziałek i wtorek będzie również prowadzona na cmentarzu kwesta na odnowienie zabytkowego pomnika – kaplicy Wrzosków, gdzie pochowany jest Stanisław Wrzosek, jeden z najbardziej znanych działaczy niepodległościowych w Zagłębiu Dąbrowskim.
  6. Msze święte oktawalne za zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych będą odprawiane od 1 do 8 listopada o godzinie 17.00. Będą one poprzedzone różańcem z odczytywanymi nazwiskami zmarłych, który będziemy rozpoczynać o godzinie 16.00.
  7. Nasza parafialna kwiaciarnia będzie w tym tygodniu czynna również w poniedziałek, w godzinach od 9.00 do 17.00. Robiąc w niej zakupy wspieramy bieżącą działalność parafii.
  8. 4 listopada obchodzi imieniny ks. Karol. Msza święta od Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ w jego intencji będzie w niedzielę 6 listopada o godzinie 7.00.
  9. Trwają prace przy wymianie ogrodzenie wokół kościoła. Jeśli pogoda pozwoli, chcemy je zakończyć w połowie listopada. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
  10. W czwartek po Mszy świętej o 17.00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy.