1. Rozpoczynamy Adwent, który w pierwszej części ma nas przygotować do spotkania z Jezusem przychodzącym na końcu czasów, a drugiej na przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego.
  2. Roraty, adwentowa Msza o Matce Bożej, będą w naszej parafii odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00, a w sobotę o 7.00 rano. Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. Dzieci zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów. Gromadzimy się z nimi przed Mszą przy wejściu do nowego kościoła.
  3. Rekolekcje adwentowe będą od 3 niedzieli Adwentu, czyli od 11 grudnia. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi. Dokładny program przedstawimy za tydzień.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  5. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą do nabycia od przyszłej niedzieli.
  6. Dziś poświęcimy opłatki, które podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można nabyć w zakrystii. Ofiary składane na ten cel przeznaczone są na pokrycie rosnących kosztów utrzymania parafii, zwłaszcza kosztów mediów. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odprawienia zarówno dziewięciu pierwszych piątków, jak i pierwszych pięciu sobót miesiąca.
  8. W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach. Jest to również dzień imienin księdza proboszcza. Msza święta w jego intencji będzie odprawiona o godzinie 17.00.

Przypominamy, że aktualny harmonogram spotkań dla par przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa prowadzonych w naszym dekanacie znajduje się w

zakładce DZIAŁALNOŚĆ PARAFII – NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE.

Można go znaleźć także pod tym linkiem: http://joachim.sosnowiec.pl/nauki-przedmalzenskie/

Już wkrótce ukaże się harmonogram na przyszły rok.