Święta wielkanocne związane są z tradycyjnymi dekoracjami ołtarzem adoracji tzw. ciemnicą, Grobem Pańskim oraz wielkanocnym świątecznym wystrojem świątyni.
Tegoroczny ołtarz adoracji, zlokalizowany był w tzw. „starym kościele” czyli pierwszej części świątyni. Nawiązywał on do ewangelicznego opisu śmierci Jezusa, w którym ewangelista notuje, że w chwili zgonu Chrystusa zasłona w przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół. Za symbolicznym rozdarciem znajdował się wizerunek Ukrzyżowanego z jednego z bocznych ołtarzy przy którym modliła się Służebnica Boża Wanda Malczewska
Grób Pański oraz wystrój kościoła nawiązują do patrystycznego obrazu grobu Jezusa jako ogrodu, z którego wyrasta nowy Adam – Jezus Chrystus. Dekoracja nawiązuje także do motywu bramy, trzeba przejść przez bramę śmierci i zmartwychwstania Jezusa aby korzystać z sakramentalnych darów złożonych w ręce Kościoła. Wystrój kościoła ma przypominać rajski ogród z którego każdy chrześcijanin może spożywać owoce nieśmiertelności – Eucharystię.
Autorzy zdjęć: Piotr Piszczek, ks. Marcin Słodczyk