1. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Stawiamy sobie pytanie, jak często Pismo święte, zwłaszcza Ewangelia, znajduje się w naszych rękach. Czy znamy treść nauczania Jezusa, a potem Apostołów? Czy jako katolicy choć raz w życiu przeczytaliśmy całą Biblię od początku do końca? Czy w naszych telefonach, komputerach oprócz różnych gier i aplikacji znajdziemy też aplikację z czytaniami na dany dzień lub tekstem Pisma świętego? Jest przecież całkowicie bezpłatna.
  2. We wtorek obchodzimy Dzień Środków Społecznego przekazu. Przypominamy przy tej okazji o prasie katolickiej, której niezbyt wiele rozchodzi się w naszej parafii. Pomyślmy, czy zamiast kupować tabloidy lub prasę brukową nie warto raz w tygodniu dowiedzieć się czegoś o życiu Kościoła, lokalnych wspólnot, poszerzyć swoją wiedzę religijną i pogłębić wiarę? Gazety są zwykle do nabycia na stojaku z prasą, a jeśli ich nie ma, to w naszej kawiarence – kwiaciarni. W dzisiejszej Niedzieli znajdziecie m.in. tekst ks. proboszcza będący odpowiedzią na pytanie, co to znaczy krzewić wiarę. W Gościu wiele tekstów poświęconych zmarłemu papieżowi Benedyktowi XVI. Jest też Mały Gość dla najmłodszych.
  3. W środę, w święto Nawrócenia św. Pawła kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. W środę kończymy wizytę kolędową. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie, wspólną modlitwę, ciekawe rozmowy i złożone ofiary. Gdyby ktoś jeszcze chciał przyjąć kolędę poza grafikiem, może się umówić w zakrystii lub kancelarii z konkretnym księdzem.
  5. Z okazji wczorajszego i dzisiejszego święta Babci i Dziadków, wszystkim naszym Seniorom składamy najlepsze życzenia od całej wspólnoty. Niech radość z posiadania wnuków czyni was spełnionymi i szczęśliwymi, dodaje Wam sił i pomaga się mierzyć ze słabościami wieku. Dobry Bóg niech Was darzy zdrowiem i uśmiechem, który przyciąga nie tylko wnuki. Bądźcie też świadkami wiary i miłości do Boga dla młodszych pokoleń.