1. Dzisiaj uroczystość odpustowa w naszej parafii. Po sumie odpustowej o godzinie 12.00 udamy się z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Sensem odpustu jest uzyskanie łaski odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za siebie lub bliską osobę. By tego dokonać trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się w intencjach, w których modli się ojciec święty. Zachęcamy każdego uczestnika dzisiejszej uroczystości do zyskania łaski odpustu.
  2. Z okazji odpustu udało nam się wydać album ze zdjęciami i rozważaniami z naszej Zagłębiowskiej Drogi Krzyżowej. Autorem zdjęć jat fotografik Tadeusz Łazarz, a autorem rozważań ks. proboszcz Andrzej Cieślik. Album można otrzymać nieodpłatnie w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Jeśli przy nabywaniu albumu zechcemy złożyć jakąś dowolną ofiarę, będzie ona w całości przeznaczona na dokończenie naszej Drogi Krzyżowej. Cała idea wydania albumu jest opisana we wstępie. Jak zwykle zachęcamy również po Mszy świętej do nawiedzenia naszej Drogi Krzyżowej.
  3. W piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewnej w kościele.
  4. Od soboty rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Tego dnia wypada również pierwsza sobota miesiąca.
  5. Po zakończeniu Mszy świętej nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary złożone przy tej okazji przekażemy do organizacji MIVA Polska, która kolejny raz zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. Pojazdy do poświęcenia prosimy ustawić wzdłuż ulicy ks. Jerzego Popiełuszki.