Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w rekolekcjach „149 godzin home” prowadzonych w naszej parafii przez sosnowieckie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Wierzymy, że dla wielu osób był to czas łaski i zbliżenia się do Jezusa. Dziękujemy organizatorom za trud włożony w przygotowanie i poprowadzenie rekolekcji.
2. Dziękujemy również wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektrośmieci. Dzięki Wam możemy wspomóc działania naszych misjonarzy w odległych zakątkach świata.
3. Przypominamy, że tegoroczna Pielgrzymka Zagłębiowska będzie miała wyjątkowy charakter. Pójdą w niej jedynie księża przewodnicy, a my wszyscy jesteśmy zaproszeni poduchowego udziału w wędrowaniu na Jasną Górę. Na takie wędrowanie możemy się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Otrzymamy wówczas specjalne pakiety pielgrzyma i będziemy się mogli duchowo łączyć z wędrującymi księżmi.
4. Trwają prace nad dokończeniem naszej Drogi Krzyżowej. Ostatnio zamontowaliśmy kolejną, przedostatnią, figurę. Obecnie czekamy na ostatnią figurę i uzupełnienia malatury starszych figur. Potem pozostanie nam zamontowanie krzyży. Równocześnie cały czas staramy się o to, by teren wokół Drogi Krzyżowej był należycie zadbany. W tym roku, w którym z powodu aury trawa rośnie wyjątkowo szybko, wymaga to wiele nakładu pracy. W związku z tym chcemy kupić nowy ciągnik ogrodniczy z kosiarką, by ułatwić zagospodarowanie tego terenu. Koszt takiego ciągnika to około 13 000 zł. Dzisiejszą zbiórkę na tacę chcemy przeznaczyć właśnie na ten cel. Możemy też złożyć na ten cel ofiarę na konto naszej parafii, którego numer jest umieszczony na stronie internetowej. A po Mszy świętej zachęcamy wszystkich Parafian i Gości do spaceru po terenie Drogi Krzyżowej. Jest to prawdopodobnie jeden z ładniejszych obszarów zielonych w naszym mieście. Możemy wejść na teren przez otwartą bramę po lewej stronie kościoła.
5. Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Przypominamy, że dla katolików udział w wyborach i głosowanie w zgodzie z własnym sumieniem i wyznawanym systemem wartości jest moralną powinnością. Dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w wyborach.
6. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.30 i w soboty od 9.00 do 10.00. Pilne sprawy możemy załatwić nr korzystając z telefonu dyżurującego księdza nr 577 343 055.