1. We wtorek przypada uroczystość św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Pamiętajmy w modlitwach o mieszkańcach naszego kontynentu, prośmy, aby Europa nie odcinała się od korzeni swojej wiary.
  2. 14 lutego to również w tradycji kościelnej i świeckiej dzień zakochanych, którym patronuje święty Walenty. Starajmy się nie spłycać wymowy tego dnia, niech będzie on świętem pięknej, wartościowej i czystej miłości, która ma swoje źródło w Bogu. Jeśli ktoś odczuwa potrzebę wyrażenia swoich uczuć najbliższej osobie, w naszej kwiaciarni znajdzie wiele pomocnych środków. Zachęcamy do skorzystania.
  3. W środę przypada 36. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Piotra Skuchy. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
  4. W ostatnich dniach wszyscy oglądaliśmy w mediach zdjęcia z Turcji i Syrii, które nawiedziło niezwykle silne trzęsienie ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych w obu krajach przekroczyła 25 tysięcy, straty materialne są nie do policzenia. Dziś wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc dla poszkodowanych, która zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas bezpośrednio do potrzebujących.
  5. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W „Niedzieli” znajdziemy między innymi tekst ks. proboszcza podsumowujący tegoroczną kolędę.
  6. Międzydiecezjalne Seminarium w Częstochowie organizuje rekolekcje powołaniowe dla młodzieży. Chętnych prosimy o kontakt z duszpasterzami naszej parafii.