1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłana Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę. Powoli dobiega końca okres wielkanocny. Przypominamy o konieczności odbycia spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. We wtorek przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji naszych Mam zarówno żyjących, jak i zmarłych. Msza święta zbiorowa we wtorek godzinie 18.00.
  3. W ubiegłą sobotę miały miejsce święcenia diakonatu, a w przyszłą sobotę w naszej Katedrze święcenia kapłańskie. Obejmijmy modlitwą naszych przyszłych kapłanów.
  4. Narzeczeni, którzy zamierzają się pobrać do końca wakacji mogą odbyć kursy dla narzeczonych w wersji on-line. Szczegółowe informacje o możliwości zapisania się na taki kurs i wykaz prowadzących go parafii znajdziemy na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin rodzina.sosnowiec.pl. W naszym dekanacie kurs rozpocznie się 18 czerwca. Szczegółowe informacje znajdziecie w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Przypominamy, że w związku z aktualnymi przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie nie więcej niż 120 osób. Jak dotąd ten limit nie został przekroczony. Zapraszamy więc Parafian do uczestnictwa we Mszy świętej na żywo. Równocześnie przypominamy o zasadach bezpieczeństwa: zasłanianiu ust i nosa maseczką, chustą lub przyłbicą oraz zachowywaniu dystansu.