1. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę odbywają się dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Módlmy się zwłaszcza o odpowiednią ilość deszczu, byśmy w tym trudnym czasie epidemii nie musieli się mierzyć ze skutkami suszy.
  2. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Narzeczeni, którzy zamierzają się pobrać do końca wakacji mogą odbyć kursy dla narzeczonych w wersji on-line. Szczegółowe informacje o możliwości zapisania się na taki kurs i wykaz prowadzących go parafii znajdziemy na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin rodzina.sosnowiec.pl
  5. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Tego dnia będzie Msza święta zbiorowa w intencji wszystkich mam – żyjących i zmarłych. Intencje można podawać w zakrystii lub kancelarii.
  6. W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów
    wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie 1 osoba na 10 m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że w naszej świątyni może przebywać jednorazowo maksymalnie 120 osób. Prosimy nadal o używanie maseczek i zachowywanie jak największego dystansu podczas zajmowania miejsc.