Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu
  1. W tym tygodniu przypadają: wspomnienie św. Marii Magdaleny 22 lipca, oraz święto św. Brygidy, patronki Europy 23 lipca.
  2. W przyszłą niedzielę dzień odpustu parafialnego. Sumę odpustową o godzinie 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Mirosław Tosza, założyciel i opiekun wspólnoty Betlejem z Jaworzna. Z inicjatywy Ojca Świętego jest to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów do wspólnej modlitwy. Nasza parafia ze względu na osobę swego Patrona może się stać szczególnym ośrodkiem modlitwy w intencji osób starszych, nie tylko tego dnia.
  3. W przyszłą niedzielę wspominamy również w liturgii św. Krzysztofa, patrona kierowców. W dniu odpustu po wszystkich Mszach odbędzie się święcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy jak zwykle na środki transportu dla polskich misjonarzy na całym świecie. Pojazdy ustawiamy wzdłuż ulicy ks. J. Popiełuszki oraz na parkingu parafialnym przy wikariacie.
  4. Przypominamy, że w każdy czwartek jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia wieczornej Mszy świętej do godziny 21. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w ciszy.
  5. Spotkania uwielbienia wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w naszej parafii w lipcu w każdą niedzielę o godzinie 19.00. Mają one charakter otwarty, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni. Na spotkania zapraszamy do auli w budynku obok plebanii.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pokrycie kosztów remontu kaplicy na cmentarzu.