1. Dziś dzień naszego odpustu parafialnego. Zachęcamy do zyskiwania łaski odpustu zupełnego poprzez przyjęcie Komunii świętej, oderwanie się od grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec Święty. Dziś także można otrzymać odpust związany ze Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych ogłoszonym przez Papieża. Otrzymujemy go na zwykłych warunkach, ale także każda osoba, która tego dnia odwiedzi osobę starszą i poświęci jej pewną ilość czasu lub nawiąże z taką osobą kontakt za pomocą mediów. Pamiętajmy o Seniorach nie tylko w dniu ich święta.
  2. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po błogosławieństwie nastąpi poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kierowców prosimy by po pieśni na zakończenie przeszli do swoich pojazdów. Ofiary składane przy poświęceniu przeznaczamy na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  3. W tym tygodniu po raz kolejny organizowana jest w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro missio”, które wspiera katolickie misje na całym świecie, także środkami pozyskanymi ze zbiórki. Zużyty sprzęt można przynosić na parking przy wikariacie poniżej kościoła w poniedziałek i wtorek. Bardzo prosimy o nieprzynoszenie go później, gdyż wtedy nie zostanie odebrany i będziemy go musieli usuwać na własny koszt. Szczegółowe informacje o tym, co można oddawać znajdziemy na ulotkach przy stoisku z prasą.
  4. W związku z powodziami, jakie nawiedziły kilka krajów Europy Zachodniej w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę na fundusz solidarnościowy z poszkodowanymi. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.