1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W czwartek zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie męskiej grupy formacyjnej. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00. Następnie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja formacyjna oraz wspólny grill lub pieczonki dla wszystkich uczestników.
  3. W okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu, nie będzie niedzielnej Mszy Świętej o godz. 12.00. Była ona zwykle najmniej uczęszczaną Mszą ze względu na wysokie temperatury panujące często o tej porze. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
  4. Odpust ku czci naszego patrona, św. Joachima, odbędzie się w niedzielę 26 lipca. Uroczystej sumie odpustowej, sprawowanej wyjątkowo o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Andrzej Przybylski, metropolita katowicki. Św. Joachim jest patronem dziadków, dlatego szczególnie serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię wszystkich seniorów, babcie i dziadków z naszej parafii oraz z całej diecezji. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za ich obecność, wiarę oraz świadectwo życia.
  5. W październiku, przed odpustem ku czci św. Jadwigi Śląskiej, przeżywać będziemy jubileuszowe misje parafialne, które poprowadzi o. Stanisław Glista OFM. Prosimy już teraz o modlitwę w intencji misjonarza oraz wszystkich parafian, aby ten czas pomógł nam odnowić i umocnić naszą wiarę. Więcej informacji podamy bliżej terminu misji.
  6. W przyszłą niedzielę, ostatnią czerwca, taca przeznaczona będzie na spłacenie ostatniej raty za wykonanie ogrzewania w kościele, Ponieważ z racji początku sezonu urlopowego jest nas już w kościele mniej niż zwykle, a kwota do spłaty to jeszcze około 10 tysięcy złotych, prosimy o zrozumienie i hojność wszystkich Parafian. Z góry serdecznie dziękujemy.
  7. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku, bezpiecznych podróży oraz umocnienia więzi z Bogiem i najbliższymi. Nie zapominajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.