1. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji parafia na Środuli przeżywa dziś uroczystość odpustową. Rozpoczynają się tam także misje święte, które potrwają do 17 września. Są one przygotowaniem i zaproszeniem do osobistego zawierzenia swojego życia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na wzór św. Małgorzaty Marii Alacoque, która będzie obecna duchowo poprzez znak relikwii.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy do kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku maja przystąpić do I Komunii świętej.
  4. W poniedziałki odbywają się spotkania grupy modlitewnej. W każdy poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja Pana Jezusa.  Spotkania kręgu biblijnego są we wtorki o godzinie 19.00 w salce na wikariacie. Także we wtorki o 19.00 odbywają się próby chóru w salce na plebanii. W środy o tej samej porze zapraszamy na spotkania diakonii tańca – salka na wikariacie. Spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w każdy piątek o godzinie 19.00 w auli. Spotkania scholi dziecięcej są w niedzielę o godzinie 10.30 w salce na wikariacie. Serdecznie zapraszamy dotychczasowych członków oraz nowych kandydatów.
  5. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.
  6. W tym tygodniu zamieramy zakończyć prace przy odbudowie muru oporowego między kościołem a terenem drogi krzyżowej. W trakcie prac okazało się, że aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów potrzeba wykonać podobne wzmocnienia jeszcze przy dwóch innych odcinkach muru. Spróbujemy to zrobić jeszcze w tym roku. Dotychczasowe prace kosztowały nas około 18 tysięcy złotych. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarami czy to na tacę, czy na konto parafii.