Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna:

  1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.
  2. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha BM, głównego patrona Polski. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.
  3. Również we wtorek, po zakończeniu Mszy Świętej wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci chcących w tym roku przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.Obecność obowiązkowa.
  4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Sosnowieckiej zaprasza lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, opiekunów medycznych, pracowników administracji na wielkanocny dzień skupienia dla służby zdrowia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 27 kwietnia 2024 r. w Hospicjum Sosnowieckim im. św. Tomasza Apostoła.Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 9.30, poprowadzi go ks. Mariusz Biśta, kapelan hospicjum w Sosnowcu. Więcej informacji na plakacie.
  5. Serdecznie zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia do Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Sosnowcu-Środuli w dniach 27-28 kwietnia 2024 r. na głoszenie Orędzia Miłosierdzia Bożego prowadzone przez s. Claretę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz panią Alicję Midor, członka Stowarzyszenia Fausinum.
  6. Ks. Rafał Pietruszka organizuje wyjazd na XXVIII Spotkanie Młodych do Lednicy w dniach 31.05. – 02.06.2024. Informacje o szczegółach wyjazdu (program i koszty) oraz kontakt do organizatora wywieszone są w gablotce.
  7. Dzisiaj również ministranci oraz lektorzy będą zbierali po Mszach świętych ofiary, które pragną przeznaczyć na wspólne wakacyjne wyjazdy formacyjne. Ofiary na ten cel będzie można również złożyć do wystawionej puszki. Chcemy w ten sposób podziękować Im za sumienną, oddaną i pełną zaangażowania służbę.