1. Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła we wtorek 23 kwietnia 2024 r., że Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej ARTURA WAŻNEGO. Kanoniczne objecie diecezji przez ks. bpa odbędzie się 8 maja 2024 r. o godz. 16:00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu. Uroczysty ingres do Bazyliki Katedralnej będzie miał miejsce 22 czerwca 2024 r. Pamiętajmy w modlitwie o nowym Pasterzu.
  2. We wtorek o 19:00 ks. proboszcz zaprasza kandydatów do bierzmowania z klas VIII na spotkanie formacyjne na plebanii.
  3. W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc – maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie
    o godzinie 17.30. Zapraszamy do licznego udziału.
  4. W środę 1 maja o godzinie 10:00 zapraszamy na zwiedzanie naszego kościoła, który jest najstarszą świątynią Sosnowca. Podczas zwiedzania będzie można poznać dokładnie historię naszego kościoła oraz zobaczyć wiele przedmiotów i sprzętów liturgicznych także od dawna już nie używanych. Zapraszamy wszystkich chętnych. Rozpoczynamy na placu kościelnym.
  5. W czwartek o godzinie 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Męskich Spotkań z Jezusem. Początek w kaplicy adoracji o godzinie 19.00, następnie krótka konferencja formacyjna i spotkanie w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich panów.
  6. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. To również 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę oraz za rodaków mieszkających na obczyźnie.  Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Z racji na przypadającą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

      8. W niedzielę 12 maja po Mszy świętej wieczornej (około 18.45) zapraszamy na wielkanocne uwielbienie                   z  Rodzinną Scholą św. Joachima.