1. W ubiegłą niedzielę nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci
  św. Jadwigi oraz drugą część wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Grzegorza. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przebieg tej uroczystości, zwłaszcza w oprawę sumy odpustowej. Szczególne podziękowania kierujemy ku chórowi
  i panu organiście, asyście, grupom i ruchom parafialnym.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00. Rozpoczniemy w ten sposób cykl przygotowujący nas do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 4. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej codzienni o godzinie 17.30. Byłoby pięknie, gdyby każdy parafianin i parafianka wziął choć raz udział w tej modlitwie w październiku. Zapraszamy więc szczególnie tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.
 5. Zbliża się listopad, czas naszej modlitwy za zmarłych. Prośbę o modlitwę
  w wypominkach rocznych i oktawalnych możemy przekazać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary. Karteczki do wypisania nazwisk zmarłych znajdziemy przy stoliku z prasą. Postarajmy się również uporządkować groby swoich bliskich oraz sprawdzić, czy grób posiada aktualną opłatę. Możemy to zrobić w kancelarii parafialnej podając numer
  i sektor grobu.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć w naszej kwiaciarni. W dzisiejszej Niedzieli odpowiedź na pytanie czytelniczki, czy jest ważna spowiedź u kapłana, który jest w stanie grzechu. Autorem tekstu jest nasz ksiądz proboszcz.
 7. W kwiaciarni można również zamawiać bukiety i wiązanki na 1 listopada. Zapraszamy do odwiedzenia. Przy okazji możemy się tam także zaopatrzyć
  w kalendarz parafialny na przyszły rok. Jest on do nabycia także w zakrystii.
 8. Dziś w parafiach w całej Polsce trwa badanie praktyk religijnych. Liczymy osoby uczestniczące w Eucharystii oraz przyjmujące Komunię świętą.