1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Jest ona związana z zabytkowym, liczącym około 200 lat, kościołem wybudowanym pierwotnie jako kaplica w ogrodzie pałacu hrabiów Mieroszewskich, dziś znajdującym się po prawej stronie od naszego Kościoła. Pierwszą patronką tego kościoła była św. Jadwiga Śląska, w 2003 roku nadano kościołowi tytuł Matki Bożej Akowskiej. Św. Jadwiga jest także patronką naszego dekanatu. W związku z uroczystością odpustową w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej można nawiedzić ten kościół – najstarszą świątynię w Sosnowcu.
  2. Dziękujemy młodzieży za posprzątanie i udekorowanie Kościoła Matki Bożej Akowskiej i św. Jadwigi Śląskiej na dzisiejszą uroczystość odpustową. Relację ze sprzątania można zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii.
  3. Z racji dzisiejszego odpustu zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, będącą żywym pomnikiem Jana Pawła II, zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę. Natomiast taca z następnej niedzieli wspomoże Papieskie Dzieła Misyjne.
  4. Po Mszach świętych o godzinie 9.00, 10.30 i 12.00 z racji odpustu nasza kawiarenka zaprasza na kawę i coś słodkiego. Poczujemy także w ten sposób atmosferę świętowania.
  5. Spotkania indywidualne rodziców dzieci pierwszokomunijnych z ks. proboszczem rozpoczną się od listopada. Za dwa tygodnie podamy szczegółowe informacje.