1. Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Od poniedziałku Roraty codziennie godzinie 17.00. We wtorki i czwartki zapraszamy na to nabożeństwo dzieci z lampionami. Oczywiście dzieci mogą też przychodzić w inne dni, ale te dwa dni w tygodniu będą przeznaczone szczególnie dla nich, będzie uroczyste wejście i specjalna homilia dla dzieci.
  2. W drugim tygodniu Adwentu nasza parafia została poproszona o włączenie się w diecezjalną akcję „Roraty o szóstej”. W związku z tym od poniedziałku 7 grudnia, przez tydzień w naszym kościele roraty będą odprawiane także rano o godzinie 6.00. Można w nich będzie wziąć udział na żywo lub za pośrednictwem transmisji internetowej. Msze święte będą odprawiać i homilie głosić zaproszeni księża goście. Przypomnimy o tym jeszcze w przyszła niedzielę. A już od jutra „Roraty o szóstej” będą odprawiane w parafii św. Franciszka w Sosnowcu.
  3. W najbliższy piątek przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Z tej racji zapraszamy wszystkich górników, także emerytowanych, i ich rodziny na Mszę świętą w ich intencji o godzinie 9.00 rano. Na ten dzień ks. Biskup Grzegorz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  4. Rekolekcje adwentowe zaplanowaliśmy w tym roku od trzeciej niedzieli adwentu. O formie tych rekolekcji poinformujemy w przyszłym tygodniu. Będzie ona zależała od zmieniających się warunków i przepisów związanych z epidemią.
  5. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki, które w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na bieżące prace remontowe w budynkach parafialnych. W tej chwili trwa remont dużej auli, wkrótce też rozpoczniemy przyłączanie budynków parafialnych do sieci kanalizacyjnej.
  6. Również w zakrystii, jak co roku, możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku cena małej świecy wynosi 7 zł, a dużej 18 zł. Świece i opłatki będzie można kupować przez cały Adwent.
  7. Jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, nasza parafialna wspólnota włącza się w pomoc charytatywną dla jednej z ubogich rodzin w ramach „Szlachetnej paczki”. Potrzeb jest dużo: od ręczników czy odzieży, przez artykuły spożywcze i szkolne po lodówkę i laptop potrzebny do nauki zdalnej dla dwójki dzieci. Jeśli ktoś chciałby ufundować jakąś konkretną rzecz to zapraszamy do ks. Szymona, który dysponuje kompletną listą potrzebnych rzeczy i pomoże wybrać coś dla siebie. Jeśli natomiast ktoś woli dorzucić się finansowo to dzisiaj po wszystkich Mszach przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Już teraz dziękujemy za wasze otwarte serca.