1. Dziś druga Niedziela Adwentu. Za tydzień chcemy rozpocząć parafialne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Mariusz Biśta, kapelan Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu. W niedziele nauki rekolekcyjne będą w czasie wszystkich Mszy świętych. W poniedziałek i wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną będą o godzinie 9.00 i 00. Mszę świętą o godzinie 9.00 dedykujemy szczególnie seniorom oraz osobom pracującym w systemie zmianowym, Msze o 17.00, Roraty – pozostałym Parafianom. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi. Sakramentu pokuty będziemy udzielać w czasie całych rekolekcji przed i w czasie Mszy świętej. Limit udziału we Mszy świętej w naszym kościele wynosi 90 osób. Rekolekcje będą też oczywiście transmitowane w internecie.
  2. Od jutra przez cały tydzień nasza parafia włącza się w akcję duszpasterską „Roraty o szóstej”. Codziennie o godzinie 6.00 rano odprawiane będą w naszym kościele Roraty. Można w nich wziąć udział na żywo, do czego gorąco zachęcamy, można również uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Linki do transmisji będą jak zawsze na naszej stronie internetowej. Roraty o godzinie 17.00 będą odprawiane jak zwykle. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek i w czwartek.
  3. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszach świętych o 7.00 i 17.00.
  4. W zakrystii są do nabycie opłatki i świece Caritas. Serdecznie zachęcamy do kupowania; cena małej świecy wynosi 7 zł, a dużej 18 zł., za opłatek składamy dobrowolną ofiarę. Wiele starszych osób dzwoni do parafii z pytaniem, czy opłatki będą w tym roku roznoszone. Ponieważ nie roznosimy ich ze względu na epidemię bardzo prosimy, by zatroszczyć się o opłatek, czy również świecę dla osób starszych w swoim otoczeniu – sąsiadów, znajomych. Niech to będzie nasza parafialna akcja „Opłatek dla Seniora”.
  5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki dla ubogiej rodziny z Zagórza. Dziękujemy zarówno tym, którzy kupili i przynieśli gotowe rzeczy jak i tym, którzy złożyli swoje ofiary do puszki w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 3919 zł. W tym tygodniu zakupimy pozostałe rzeczy i w sobotę przekażemy paczkę rodzinie. Gdyby ktoś chciał pomóc w zapakowaniu kupionych rzeczy prosimy o kontakt z ks. Szymonem.
  6. Ze względu na wielość zbiórek finansowych w ostatnim czasie, zbiórkę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie przesuwamy na przyszły tydzień.