1. Dziś Trzecia Niedziela Adwentu zwana Gaudete, radujcie się. Źródłem tej radości jest obecność Jezusa oraz zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Dla nas radością jest również to, że rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Dziękujemy ks. Czesławowi za trud ich poprowadzenia. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych, w poniedziałek i wtorek Msze z naukami o godzinie 9.00 rano i o 17.00 wieczorem. Spowiedź w poniedziałek od 8.30 i od 16.30. Prosimy by skorzystać z posługi księży z dekanatu i nie odkładać spowiedzi na czas tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o 9.00 zwłaszcza osoby starsze i chore. Dla chętnych zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
  2. Od dziś w naszej parafii będzie mieszkał i pomagał duszpastersko ks. Rafał Pietruszka. Ks. Rafał jest wykładowcą psychologii na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, pełni także liczne funkcje w naszej diecezji. Życzymy mu, by czuł się dobrze w naszej wspólnocie.
  3. W związku z obecnością i posługą ks. Rafała możemy przyjąć dodatkowe intencje Mszy świętych w grudniu i styczniu. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Od piątku 16 grudnia będziemy przygotowywać się do przeżycia Bożego Narodzenie przez odprawianie nowenny. Rozpoczynamy o godzinie 16.45. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  5. W tym tygodniu chcemy już rozpocząć sprzątanie kościoła przed świętami. Chętnych zapraszamy do pomocy od czwartku po porannej Mszy świętej.
  6. Nasza parafia dysponuje zaproszeniami na wigilię dla osób starszych i samotnych, która odbędzie się w hali Dorian w Zagórzu. Jeśli jest ktoś chętny do udziału lub zna osoby, które mogłyby z tej propozycji skorzystać prosimy o kontakt w zakrystii, wówczas podamy szczegóły.
  7. Narzeczeni, którzy chcą zawrzeć ślub w przyszłym roku proszeni są o zapisywanie się na kursy przedmałżeńskie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie diecezjalnej lub na naszej parafialnej stronie internetowej. Więcej informacji znajdziecie wkrótce na stronie naszej parafii.
  8. W zakrystii są do nabycia opłatki oraz świece Caritas. Prosimy o zaopatrzenie się w nie już dzisiaj byśmy wiedzieli, czy potrzeba jeszcze uzupełnić zapasy. Natomiast nasza parafialna kwiaciarnia oferuje stroiki świąteczne.