1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Liczba powołań w ostatnich latach gwałtownie zmalała, potrzeba więc wytężonej modlitwy całej wspólnoty Kościoła, by nie doszło do sytuacji, jaka panuje w wielu krajach zachodniej Europy, gdzie brak kapłanów powoduje konieczność obsługiwania kilku parafii przez jednego księdza, gdzie często nie ma już Eucharystii w dzień powszedni, a w niedzielę jest tylko jedna Msza święta.
  2. Dzisiaj również obchodzimy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
  3. Jutro przypada wspomnienieć św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Ze względu na stan epidemii nie będzie uroczystego odpustu w sąsiedniej parafii pod tym wezwaniem. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z tej racji modlimy się gorąco za Ojczyznę, także o ustanie epidemii koronowirusa i powrót do zdrowia dla zarażonych Polaków. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych z zachowaniem odpowiednich przepisów sanitarnych. Przypominamy, że w naszym kościele może modlić się jednocześnie przynajmniej 75 osób. Gdyby okazało się, że jest coraz więcej chętnych, będziemy organizować dodatkowe Msze święte. Zachęcamy do udziału we Mszach w kościele, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, kiedy możemy już odwiedzać galerie handlowe, czynne są hotele, parki i muzea, kościół także staje się miejscem coraz bardziej bezpiecznym. Zakładajmy więc maski, jeśli możemy, także rękawiczki, siadajmy w odpowiednich odległościach (miejsca oznaczone żółtą taśmą) i uczestniczmy w Eucharystii, która jest dla nas źródłem duchowej siły.