1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana „Laetare”, czyli „Radujcie się”. Kościół cieszy się z łask płynących z chrztu i Eucharystii. W Rzymie ta niedziela zwana jest „Niedzielą róż”, gdyż papież tego dnia wręcza złote róże osobom szczególnie zasłużonym dla Kościoła. W naszej parafii dodatkowym źródłem radości są rozpoczynające się rekolekcje wielkopostne.
  2. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych oraz na Gorzkich Żalach. Od jutra do środy Msze święte z nauką rekolekcyjną o godzinie 9.00 i 17.00. Dzień spowiedzi zaplanowany jest w środę na zakończenie rekolekcji. Księża z dekanatu będą służyć w konfesjonałach rano od 8.30 i po południu od 16.30. Nie odkładajmy spowiedzi do czasu tuż przed świętami, gdyż wtedy możemy spotkać się z długimi kolejkami. Msza święta z sakramentem namaszczenia dla osób chorych będzie w środę o godzinie 9.00.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Odwiedziny chorych jak zwykle po wcześniejszym uzgodnieniu.
  4. Od piątku, 1 kwietnia Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godzinie 18.00. Kancelaria do południa bez zmian, a po południu od 16.00 do 17.30.
  5. Ponieważ na terenie naszej parafii, a konkretnie na terenie szpitala, powstał ośrodek pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy, całą naszą działalność pomocową chcemy skierować właśnie w to miejsce. Obecnie przebywa tam około 100 osób, w tym około 30 dzieci. Żywność o długim terminie ważności, chemia gospodarcza i środki higieny dla dzieci pomogą uchodźcom w przetrwaniu najtrudniejszych chwil. Te produkty możemy przynosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej pracy. Będziemy je na bieżąco przekazywać potrzebującym. Gdyby ktoś natomiast chciał zorganizować karton według wzoru, o którym mówiliśmy przed tygodniem, proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii, wtedy zamówmy w Caritasie odpowiednią liczbę standardowych kartonów.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Możemy ją kupić w naszym sklepiku obok kościoła. W „Niedzieli” zajdziemy m. in. artykuł naszego księdza proboszcza odpowiadający na pytanie, na czym polegają tak zwane sprawy o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego. Zapraszamy do lektury. Egzemplarze innych pism pozostawione na dawnym miejscu z prasą są do zabrania nieodpłatnie. Od przyszłej niedzieli w naszym sklepiku będzie można się zaopatrzyć w palmy na Niedzielę Palmową. Cały dochód przeznaczony jest na kolejne prace remontowe w budynkach parafialnych.
  7. Są dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu i na Sycylię od 2 do 14 maja. Organizatorem jest Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Szczegółowe informacje możemy uzyskać w zakrystii.