Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu
  1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie Mszę o godzinie 12.00. Palmy można nabywać już od dzisiaj w naszym sklepiku, będą także dostępne w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą świętą. W sklepiku jest też do nabycia prasa katolicka.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dla grupy modlitewnej w poniedziałek o godz. 17.00 w kościele. Zapraszamy osoby, które chciałyby rozwijać swoje życie duchowe poprzez wspólną modlitwę i bliższe poznawanie Pana Boga w Piśmie Świętym.
  3. W tym tygodniu zostały wykonane na prośbę licznych parafian klęczniki do ławek w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęliśmy również sadzenie róż na terenie drogi krzyżowej. Niestety przerwało nam je załamanie pogody, mamy nadzieję dokończyć pracę w przyszłym tygodniu. Planujemy dwa duże klomby po około 100 róż na każdym.
    21 i 22 czerwca odbędzie się w naszej parafii peregrynacja Krzyża Papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II. Na te wydarzenia został zaproszony ks. bp senior Piotr Skucha. Poprosimy, by dokonał on także poświęcenia dokończonej w pełni Drogi Krzyżowej.
  4. Następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w poniedziałek 11 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele. Kto nie odebrał jeszcze zaproszenia na to spotkanie, może to zrobić dzisiaj po Mszy świętej. Spotkanie to rozpocznie okres bezpośredniego przygotowania do sakramentu, który zostanie udzielony 22 czerwca tym, którzy wykażą dostateczną dojrzałość do jego przyjęcia. Częścią bezpośredniego przygotowania będzie udział w liturgii Triduum Paschalnego, dlatego prosimy kandydatów o zarezerwowanie sobie czasu.
  5. Powoli chcemy rozpocząć przygotowanie do sprzątania kościoła na święta wielkanocne. Większość pań, które robiły to dotąd, ze względu na wiek i stan zdrowia nie jest już w stanie poświęcić tyle czasu i energii co kiedyś, dlatego potrzebnesą nowe osoby. Każdą osobę, która chciałaby zadeklarować chęć pomocy w przygotowaniu kościoła na święta prosimy o kontakt w zakrystii. Chcemy sprzątać kościół sukcesywnie już od najbliższego poniedziałku, więc pomoc, zarówno kobiet jak i mężczyzn mile widziana od godziny 9.00. Zapraszamy. Kościół będzie wyglądał na święta tak, jak zdołamy go przygotować.
  6. Przypominamy, że od kwietnia Msze wieczorne, zarówno w tygodniu jak i w niedziele, odprawiane są o godzinie 18.00, a popołudniowy dyżur kancelarii parafialnej odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30. Gorzki Żale dziś o 17.15.
  7. Nadal prowadzimy zbiórkę żywności, ubrań i chemii gospodarczej dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane dotychczas rzeczy zostały przekazane do ośrodka dla uchodźców, który został utworzony na terenie naszego zagórskiego szpitala. Przekazanie darów spotkało się z wielką wdzięcznością zarówno mieszkańców ośrodka jak i pomagającego im personelu. Osoby, które zamawiały kartony do zrobienia paczek na Ukrainę, mogą je odebrać w zakrystii, lub w tygodniu w kancelarii parafialnej.