1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Przypomina nam o tym, że Jezus Chrystus pragnie być królem życia każdego człowieka, rodziny, narodu i całego Kościoła. Jest to jednak królowanie polegające na tym, że Jego uczniowie pragną spełniać wolę Jezusa i żyć Ewangelią na co dzień. Królestwo Boże na ziemi nie ma charakteru struktury czy organizacji, Jest w nas i naszym oddaniu Jezusowi.
  2. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej. Z tej okazji Panu Organiście, Chórowi i Scholi składamy najlepsze życzenia od całej wspólnoty oraz od nas, kapłanów. Niech Wasza patronka pomaga wam wyśpiewywać Bożą chwałę, a w codziennym życiu wyprasza potrzebne łaski dla Was i Waszych Bliskich.
  3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od trzeciej niedzieli, czyli od 11 grudnia. W przyszłą niedzielę zostaną również poświęcone opłatki na wigilijne stoły. Tak jak w ostatnich latach nie będą one roznoszone do domów, lecz będziemy mogli się w nie zaopatrzyć w zakrystii. Ofiary składane przy ich zakupie przeznaczone są na bieżące potrzeby parafii, zwłaszcza na pokrycie rosnących cen mediów.
  4. W Adwencie zachęcamy do udziału w Roratach, a także do kultywowania innych zwyczajów, jak choćby wykonywania lampionów czy wieńców adwentowych. Więcej informacji na ten temat za tydzień.
  5. Przed nadejściem mrozów udało nam się dokończyć wymianę ogrodzenia wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel zarówno na tacę, jak i na konto parafii. Najbliższe prace, które nas czekają, to wymiana ogrzewania na plebanii z węglowego na gazowe, którą chcemy rozpocząć w tym tygodniu, ponieważ przy obecnych cenach węgla ogrzanie tak dużego budynku staje się niemożliwe. Trwają również prace wykończeniowe w ostatnim mieszkaniu na wikariacie.
  6. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Witolda, który w ostatnich miesiącach pomagał w duszpasterstwie w naszej parafii odprawiając Msze i spowiadając, a obecnie zmaga się z poważną chorobą.