1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do Komunii świętej w pierwszy piątek i sobotę zwłaszcza, że większość nas po świętach jest w stanie łaski uświęcającej. Dla pozostałych możliwość spowiedzi w czasie Mszy świętych 6 stycznia.
  2. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana świętem Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Udział we Mszy świętej tego dnia jest obowiązkowy. Jest to także Światowy dzień Misyjny Dzieci. Ofiary z tacy w tym dniu są przeznaczone na misje. Podczas Mszy w tym dniu dokonamy poświęcenia kadzidła i kredy. Będzie można zaopatrzyć się w nie do naszych mieszkań. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolędy możemy śpiewać w czasie liturgii do 2 lutego.
  4. Wspólnoty Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa i Żywego Różańca działające przy naszej parafii zapraszają wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się w niedzielę,
    8 stycznia, o godzinie 14.00 w salce w wikariacie. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczorowej zapraszamy na Musical Bożonarodzeniowy „Noel” w wykonaniu naszej scholi „Joachim Band”. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie oraz na naszym profilu facebookowym. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.
  6. Posługę organisty w naszej parafii zakończył Pan Antoni Góral. Jeszcze raz składamy mu serdeczne podziękowania za lata pięknej pracy w naszej wspólnocie. Jest już kandydat na następcę Pana Antoniego, ale będzie mógł podjąć pracę dopiero za trzy tygodnie. Wtedy też zostaną wznowione próby chóru, gdyż bardzo zależy nam na jego dalszym istnieniu, a nowy organista zadeklarował chęć kontynuowania pracy naszym chórem. Do czasu podjęcia pracy przez nowego organistę będziemy korzystać, tak jak dzisiaj, z zastępstw.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie kleryków z seminarium w ramach niedzieli powołaniowej.
  8. W czasie kolędy kancelaria parafialne będzie czynna w soboty w godzinach od 8.00 do 9.00. W pozostałe dni bez zmian.