1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które potrwają do wtorku. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych oraz na Gorzkich Żalach. Jutro i we wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną będą o godzinie 9.00 rano i 17.00 wieczorem.
  2. Jutro na naszych rekolekcjach dzień spowiedzi. Z sakramentu pojednania możemy korzystać od 8.30 rano i od 16.30 po południu. Będą służyć pomocą również księża z okolicznych parafii. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę zwłaszcza, że nie wiemy jakie rozporządzenia będą nas czekały w związku z rozwojem epidemii.
  3. Chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte w swoich domach odwiedzimy we wtorek. Wizytę rozpoczniemy po godzinie 10.30. W związku z trwaniem rekolekcji kancelaria parafialna nie będzie czynna w poniedziałek i wtorek do południa. Za utrudnienie przepraszamy.
  4. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zapraszamy tego dnia do liczniejszego udziału we Mszy świętej. Osoby, które chciałyby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będą mogły to zrobić w czasie Mszy świętych zarówno o godzinie 7.00 jak i 17.00. Przed Mszą będzie można w zakrystii pobrać deklaracje Duchowej Adopcji.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Przed Mszą świętą o godzinie 12.00 gromadzimy się przed kościołem. Wysłuchamy Ewangelii i wejdziemy na liturgię uroczystą procesją z palmami.
  6. W związku z licznymi pytaniami Parafian informujemy, że na tę chwilę obchody Triduum Paschalnego mogą się odbywać na dotychczasowych zasadach, czyli przy udziale 1 osoby na 15 m2, co w realiach naszego kościoła oznacza niespełna 100 osób. Gdyby wyszły jakieś nowe rozporządzenia poinformujemy o tym niezwłocznie. Przypominamy, że najważniejszymi elementami liturgii Wielkiego Tygodnia są wieczorne celebracje w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Poświęcenie pokarmów jest tylko zwyczajowym dodatkiem nie stanowiącym części liturgii Triduum Sacrum. W tym szczególnym czasie wybierajmy to, co ma największe znaczenie dla przeżycia świat Zmartwychwstania Pańskiego.