Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

  1. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  2. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. Msza święta zbiorowa w intencji mam, zarówno żyjących, jak i zmarłych o godzinie 18.00. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie. W naszej kwiaciarni znajdziemy również wiele pomysłowych drobnych upominków dla mam.
  3. Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd w góry w najbliższą sobotę. Chętnych prosimy o zapisywanie się dzisiaj w zakrystii. Wyjeżdżamy spod kościoła o godzinie 8.00, planowany powrót około 18. Dojeżdżamy busem do Szczyrku i wchodzimy na Skrzyczne. Zejście albo tą samą drogą, albo przez Malinowską Skałę na Salmopol, w zależności od czasu i możliwości. Koszt to jedynie pokrycie transportu, w schronisku na Skrzycznem możemy zjeść obiad na własną rękę.
  4. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Wyruszymy 29 maja o godzinie 7.00 z Parafii Wniebowzięcia NMP w Żychcicach.
  5. 4 czerwca o godz. 17:00 na Placu Papieskim zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka z okazji trzydziestolecia naszej diecezji upamiętniająca jednocześnie wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu.  Po mszy świętej (o godz. 19:00) weźmiemy udział w widowisku Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
  6. 5 czerwca, w niedzielę o godzinie 15.00 zapraszamy na nasz parafialny piknik rodzinny. Bardzo dziękujemy osobom, które wyraziły gotowość upieczenia ciast lub zgłosiły chęć jakiejkolwiek innej pomocy. Przybywa nam dzięki temu wiele kolejnych atrakcji i możliwości. Ostatnio otrzymaliśmy ofertę poprowadzenia warsztatów plastycznych dla dzieci w języku polskim i ukraińskim oraz warsztatu z umiejętności zdrowego odżywiania prowadzonego przez psychodietetyka. Nasza diakonia tańca będzie uczyć tańców liturgicznych. Osoby chętne do jakiejkolwiek pomocy mogą się zgłaszać do ks. proboszcza lub ks. Roberta.
  7. Na prośbę rodziców i młodzieży związaną z egzaminami ósmoklasisty zmianie ulega termin najbliższego spotkania dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Zamiast w poniedziałek odbędzie się ono w piątek o godzinie 19.00. Spotkanie tym razem będzie w kościele.