1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zakończyliśmy Wielki Post i obchody Triduum Paschalnego. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli całej wspólnocie w przeżywaniu tej pięknej liturgii:

– Paniom, które gruntownie wysprzątały cały kościół, choć było ich tylko pięć

– Panom, którzy pomogli w przygotowaniu ciemnicy i grobu Pańskiego

– asyście liturgicznej za piękną posługę w czasie całego Triduum

– osobom, które włączyły się w liturgię poprzez wykonywanie czytań, psalmów i inne posługi

– wspólnocie Odnowy w Duchu świętym „Święty Jan” za świadectwo składane w czasie poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę

– Panom organiście i kościelnemu, którzy w tych dniach spędzili bardzo wiele czasu w kościele, także na etapie przygotowywania liturgii

– Całej wspólnocie za liczną, choć ograniczoną limitami, obecność w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę

  1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona jest na uczelni katolickie. Przypominamy, że po zmianie czasu wieczorna Msza święta zarówno w niedzielę jak i w tygodniu jest odprawiana o godzinie 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku rano od 9.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 17.30.
  2. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Za tydzień wypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia w naszej diecezji.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie w kościele w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia, czyli 12 kwietnia po wieczornej Mszy świętej.
  5. Wszystkim Gościom i Parafianom składamy najlepsze życzenia Wielkanocne. Niech zmartwychwstały Chrystus opromienia Wasze życie radością, pomaga w trudnościach i pozwala doświadczać swojej bliskości. W tym niełatwym czasie życzymy także wszystkim zdrowia i modlimy się o jak najszybsze ustanie epidemii. Dziękujemy, że możemy Wam służyć także w tym trudnym czasie i za to, że jesteście tutaj razem z nami mimo lęku, który wszyscy musimy pokonywać. Niech Wam dobry Bóg błogosławi.