1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy byli zmuszeni opuścić swoją ojczyznę, zwłaszcza o migrantach z sąsiedniej Ukrainy uciekających przed wojną.
  2. W piątek o godzinie 19:00 w kościele będzie otwarte spotkanie modlitewne wspólnoty odnowy w Duchu Świętym „Św. Jan” działającej przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którym odpowiada taka forma modlitwy uwielbienia oraz tych, którzy pragną rozwoju życia duchowego, lub poszukują wspólnoty dla siebie. Podobne spotkania będą również w ostatni piątek października i listopada.
  3. Od soboty rozpoczynamy codzienną modlitwę różańcową. Zapraszamy do kościoła każdego dnia o 17.30.
  4. Rozpoczynamy w Diecezji przygotowanie do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26.07 – 6.08.2023 w Portugalii. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie dzisiajo godz. 19.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej w Sosnowcu.
  5. W dniach 17-24 kwietnia 2023 r. ks. Łukasz zaprasza na pielgrzymkę do „Szlakiem Sanktuariów Francji”. Plan wyjazdu i koszt są do wzięcia ze stojaka z prasą lub w naszym sklepiku parafialnym. Zapisy do końca października.
  6. Zapraszamy na spektakl muzyczny pt. „GOMER – serce niekompletne”.Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Kwestia Kultury” i Parafię Katedralną w Sosnowcu. Spektakl oparty jest na biblijnej historii proroka Ozeasza i jego żony Gomer. To opowieść o sensie życia, miłości ludzkiej, miłości Boga do nas, a także o trudnościach życia małżeńskiego. Spektakl odbędzie się 8 października (sobota) o 19:00 w Domu Katolickim przy Katedrze. Wstęp wolny.
  7. Jeszcze tylko dzisiaj zapisujemy dzieci chcące przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej oraz kandydatów do bierzmowania.