1. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
  2. Dzisiaj o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które do I Komunii świętej mają pójść w przyszłym roku. Rodziców dzieci z klas III zapraszamy do salki na plebanii.
  3. Dzisiaj prowadzona jest w całej naszej diecezji zbiórka do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Zachęcamy do wsparcia licznych dzieł charytatywnych prowadzonych przez tę organizację kościelną. Caritas to m. in. 200 miejsc noclegowych dla bezdomnych, wiele ciepłych posiłków, rehabilitacja osób niepełnosprawnych, Dom samotnej matki i inne liczne dzieła.
  4. W środę w czasie Mszy świętej o godzinie 18.00 ksiądz biskup Grzegorz Kaszak udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania. Prosimy o modlitwę całej wspólnoty parafialnej w intencji młodych, by był to dla nich rzeczywiście sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
  5. W przyszłą niedzielę – podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych – będziemy mogli wesprzeć materialnie wyjątkowy, budowany konsekwentnie od 20 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II – Fundację Nowego Tysiąclecia. W związku z tym księża biskupi napisali m. in. w specjalnym liście: Dzisiaj, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie – nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków – będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia. Całość Listu Episkopatu na ten temat możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
  6. Z powodu wzrastających liczb osób chorujących na koronawirus odwołujemy pielgrzymkę do Mogiły i Łagiewnik, która miała odbyć się 10 października.