1. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby chore lub w podeszłym wieku zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 9.00. W czasie tej Mszy będziemy się modlić za chorych oraz udzielimy sakramentu namaszczenia. Prosimy rodziny i przyjaciół chorych by pomogli im dotrzeć do kościoła. Postaramy się również, by był możliwy udział we Mszy online.
  2. W środę jak zawsze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek zapraszamy na Mszę św. do św. Józefa, a w piątek o 19.00 w kościele spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Modlimy się tego dnia szczególnie za wszystkich jej obywateli oraz o to, by była wierna swoim chrześcijańskim korzeniom. Tego dnia przypadają również tradycyjne walentynki. Naszej modlitewnej pamięci polecają się wszyscy narzeczeni i zakochani.
  4. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zapraszają osoby po rozwodzie, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, rozwiodły się i żyją w nowym związku na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych.
    Rekolekcje odbędą się w kościele św. Floriana w Sosnowcu-Zagórzu w piątek, sobotę i niedzielę po Środzie Popielcowej (19.02.–21.02.2021). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Andrzej Nackowski.
  5. Wszystkich uczniów klas VII i VIII prosimy o pozostanie na chwilę w kościele, ponieważ chcemy umówić się na rozpoczęcie grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a do tego musimy wiedzieć, ile mamy aktualnie praktykującej młodzieży z tego przedziału wiekowego.