1. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy świętej o 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna. Prosimy Parafian o czynne włączenie się w jej przebieg. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie: Różaniec, Straż Honorową, grupę modlitewną, asystę, dzieci pierwszokomunijne (i nie tylko) do sypania kwiatów. Po procesji, około godziny 12.30, będzie jeszcze odprawiona Msza święta w kościele. Prosimy także o przygotowanie ołtarzy w tych miejscach, gdzie zawsze. Gdyby były jakieś trudności, prosimy o zasygnalizowanie ich wcześniej duszpasterzom. Przez kolejne siedem dni po Bożym Ciele będzie się odbywała procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. W piątek przypada uroczystość głównego patrona naszej diecezji, św. Brata Alberta. Tego dnia na terenie naszej diecezji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Próby dla młodzieży, która ma przyjąć 22 czerwca sakrament bierzmowania odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek. Obecność obowiązkowa. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w piątek o godzinie 19.00.
  4. W dniach 21 i 22 czerwca będzie gościł w naszej parafii Krzyż Papieski, który święty Jan Paweł II trzymał w rękach w czasie swojej ostatniej Drogi Krzyżowej. Towarzyszyć mu będą również relikwie naszego Papieża. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
  5. Dziękujemy wszystkim Parafianom i osobom z poza parafii, które włączyły się w organizację naszego pierwszego parafialnego pikniku. Dzięki zaangażowaniu wielu osób piknik był naprawdę udany. Dziękujemy szczególnie osobom, które upiekły ciasta i przygotowały inne smakołyki, osobom, które obsługiwały grilla i stół z kawą i ciastem, zorganizowały nagłośnienie, przygotowały wiele ciekawych warsztatów i zabaw dla dzieci. Dziękujemy policji i straży pożarnej, panom z zabytkowymi motorami i wielu innym osobom, które pomagały na różne sposoby. Dziękujemy również naszym pracownikom, którzy przyszli specjalnie w niedzielę by porozstawiać namioty i przygotować teren, a po pikniku posprzątali go i uporządkowali. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zachowanie pełne kultury i za wniesioną radość. Razem stworzyliśmy wspaniałą atmosferę, która przyczyniła się do zintegrowania naszej parafialnej wspólnoty.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy do dyspozycji specjalny, tematyczny numer Gościa Niedzielnego z racji Bożego Ciała. Natomiast w Niedzieli znajdziemy artykuł naszego księdza proboszcza o tym, jak dobrze przeżyć uroczystość Bożego Ciała. Tytuł artykułu: Między zwyczajem a tajemnicą. Jego treść jest również udostępniona na naszej stronie internetowej.