1. W przyszłą sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana tradycyjnie świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu obowiązkowo uczestniczymy we Mszy świętej. Tradycyjnie tego dnia święcimy pierwociny zbóż, ziół i kwiatów. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Nieczynna będzie kancelaria parafialna.
  2. Przypominamy, że tegoroczna Pielgrzymka Zagłębiowska będzie miała wyjątkowy charakter. Pójdą w niej jedynie księża przewodnicy, a my wszyscy jesteśmy zaproszeni do duchowego udziału w wędrowaniu na Jasną Górę. Na takie wędrowanie możemy się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Otrzymamy wówczas specjalne pakiety pielgrzyma i będziemy się mogli duchowo łączyć z wędrującymi księżmi.
  3. W sierpniu w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18.00 odbywa się w kościele spotkanie uwielbienia animowane przez sosnowieckie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania są otwarte, zapraszamy na nie każdego, komu odpowiada taka forma modlitwy.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca. Przeznaczamy je na przygotowanie salki dla grup i wspólnot parafialnych oraz kończenie Drogi Krzyżowej. Przy okazji przypominamy o możliwości zabrania albumów ze zdjęciami i rozważaniami naszej Zagłębiowskiej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy także osobom, które wspierają te przedsięwzięcia poprzez przesyłanie ofiar na konto naszej parafii.