1. W środę przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy tego dnia do liczniejszego udziału w Mszach świętych, które będą jak zwykle o 7.00 i 18.00. Po Mszach odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  2. Dziś rozpoczyna się Pielgrzymka Zagłębiowska. W tym roku, ze względu na pandemię, pielgrzymują jedynie księża przewodnicy wraz z księdzem Biskupem. Z naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce ks. Szymon. Zapraszamy wszystkich do włączenia się duchowo w pielgrzymowanie.
  3. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej Sosnowieckie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na spotkanie uwielbienia w naszym kościele.
  4. Trwają liczne prace remontowe na terenie parafialnym. Dobiega końca remont pomieszczeń dla celów duszpasterskich na wikariacie, gdzie będą się mogły spotykać grupy i wspólnoty parafialne. W minionym tygodniu zostały też wyczyszczone i na nowo pomalowane wszystkie figury na Drodze Krzyżowej. Pozostanie nam jeszcze dokończenie równania terenu i wykonanie oraz montaż krzyży. Natomiast we wrześniu gruntowną konserwację muszą przejść nasze organy. Ostatnia taka konserwacja i remont miały miejsce 10 lat temu. Wszystko to niesie ze sobą spore koszty. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się także w ten wymiar funkcjonowania parafii poprzez składane ofiary: bądź to na tacę, bądź na konto parafii.
  5. Przy stoliku z prasą są jeszcze do zabrania bezpłatne albumy z naszą Zagłębiowską Drogą Krzyżową.
  6. W związku z zwiększającą się liczbą zakażeń koronawirusem przypominamy o stosowaniu się do zasad sanitarnych. W kościele nadal powinniśmy przebywać w maseczkach. Po Mszach świętych śpiewamy suplikacje w intencji ustania epidemii.